Omegle hakkında her şey (nasıl girilir , nasıl kullanılır , benzer siteler nelerdir?)

Omegle, rus asıllı Andrey tarafından chatroulette’nin tanıtılması ve büyük lgi görmesi insanların random kameralı chat yapmak için chat rulet’i kullanmasından sonra, diğer yandan random ancak yazılı chat olan omegla bir o kadar ilgi görüyordu.2009 yılında Ome tv yönetimi çet rulet’üzerindeki bu değişimi görünce kendisi de omegle yazılı rasgele chat’i kameralı sohbt ile birleştirmiştir.Buda siteyi daha fazla popüler hale getirmiştir.

omegle nasıl kullanılır› Omegle nedir ? ( Omegle hakkında genel bilgi )
› Ome tv türkçe var mı ? ( Omegle tr hakkındadır )
› Ome tv nasıl kullanılır ? ( Omegle’nin kullanımı )
› Ome tv benzeri siteler listesi (Omegle tarzı siteler listesi )
› Ome tv ban nasıl kaldırılır (Omegleden ban kaldırma )
› Ome tv ban süresi ne kadar ? ( Omegle banlanma süresi )
› Ome tv banlanma sebepleri ? ( ban nedenleri )
› Ome tv ye telefondan bağlanma ? ( Android’den bağlan )

OME TV NEDIR VE OMEGLA NASIL KULLANILIR
Omegla , kameralı ve yazılı olarak kullanıcılara random chat yani rasgele arkadaş bulma ve güzel vakit geçirmek için oluşturulmuş bir sistem. Ome tv iki kısımdan oluşur ilki yazılı ( Text chat ) ikincisi ( video chat )
Text chat , için hiç bir şeye gerek yoktur.Zaten omegla ilk 2008 yılında yapıldığında sadece yazılıydı ve ne üyelik vardı nede nick kullanımı.Yani text chat’e girip rasgele biri ile karşılaştırılıyorsunuz.Bu kişi “Stranger” yani yabancı siz ise “You” olarak işaretlenirsiniz.Daha sonra alt bölümden yazışılır.Eğer ki rahatsız olduysan sohbeti devam ettirmeye gerek yok hemen “ESC” yapıp sohbetten ayrılabiliyorsunuz.Video chat ise biraz daha görüntülü sohbete dayandığı için web kamerasına ihtiyac duyar.

Video chat dediğiniz anda sizden kameranızı ve mikrofonuza izin verin diyeceği bir kutucuk çıkar.Siz buradan izin ver deyip kameraya ulaşmasına iizn veriyorsunuz.Sonra da rastgele olarak eşleştirilirsiniz. Yazılı alan tıpkı yukarıda anlattığım gibidir.Bunun dışında kişi ile görüntülü konuşma avantajınız doğar.

OME TV Yİ NASIL TÜRKÇE KULLANABİLİRİM ?

https://www.omegla.tv.tr kullanımı çok basit bir sistemdir. Buda herhalde ücretsiz ve kayıt olmamasından kaynaklanmaktadır.Önceleri omegle’de karışık olarak insanlarla eşleştirilirdiniz.Buda sadece kendi local dilini bilenlerin işini zorlaştırıyordu.Böylece omegla yönetimi işi daha da kolaylaştırıp Google Translate kutusunu sitenin sağ , üst trafına yerleştirdiler.Peki bu ne işe yarar ? Bu kutu sayesinde istediğiniz dilin local ülkesi ile onun dilinde yazışma ve orada yaşayan insanları bulmanıza izin verir.Eğerki dili türkçe yaparsanız Ome tv türkçe olur ve omegla Türkiye kullanıcıları ile yazışmaya başlamış olursunuz.Tekrar global dile dönmek için ingilizceyi tercih edin.BirdeGoogle Translate kutusundan bir defa çeviri yapmasını istediğiniz andan itibaren sizi o dildeki kullanıcılarla eşleştirir.Yani tekrar orjinal dile dön diyebilirsiniz.Böyle yukarıdaki dil sekmesi alanı sizi rahatsız etmemiş olur.

Omegla gibi siteler siteler konusunda bir çok kullanıcı şunu der.”Omegle’den sıkıldım o yuzden yeni site arıyorum,Omegle banlandım ve ban kaldıramıyorum o yüzden başka siteler arıyorum,omeglede aradımı bulamıyorum” gibi bir çok sebep bulabilirsiniz.Omegle tarzı siteler için yapmanız gereken aşağıdaki listeden bir tanesini seçip o siteyi google’a yazıp ardından bağlanmaktır.Bu siteler de bolca güzel vakit geçirebilirsiniz.ÖzellikleiMeetZu sitesini öneririm.Çünkü omegle gibi random yazılı chat’te vardır.

Etiketler:, Okunma 29 Nis 2019

Yazar Hakkında

Benzer Yazılar

ome tv

Ome Tv

25 Kas 2018
ome tv

Omegla

24 Kas 2018

Yorumlar


Sen de Yorumla!