Yazışmalı sohbetin bir geleneği olan omegla ile sizin gibi sadece yazışmak amacı ile bu kanallarda bulunan kişilerle (text yazılı ) iletişim kurmanızı sağlar. Bu yeni sistemlerde ise kameranın ve yazılı chat edebilmenin ötesinde, sesli sohbet imkanını da sunar oldu.

Omegla nasıl kullanılır ?>/h1>

Omegla’da diğer yazılı siteler gibi nick alınarak giriş yapılan bir sistem.Bu sisteme iki türlü giriş yapabilirsiniz.Biri misafir girişi , diğer ise bir nick kaydı yaparak ve profil oluşturarak giriş yapabilmenizi sağlar.Burada giriş yaptıktan sonra var olan genel kanallar üzerinde sohbete katılıp insanlarla iletişim kurabiliyorsunuz.Sitede hem genel hem özel sohbet seçeneği mevcuttur.
Omegla üzerinde moderatör ve adminler mevcut olup herhangi bir kural ihlali durumunda ( argo kullanımı , hakaret, küfür ve tekrar ) kullanıcıları kanaldan uzaklaştırma yetkisine sahiptirler. Yalınız bu görevliler bu kuralları uygulamazlar. Dünyanın her yerinden katılımcısı olan omegla siteleri. kişi kaybetmeme adına kullanıcıya müdahale etmezler.

Dikkat edilmesi gereken kurallar.

1-Üçüncü kişileri küçük düşürücü, hakaret , taciz ve tehdit edici itham ve iftiralarda bulunmamalı.

2-Uluslararası anlaşmalara aykırı, kanundışı faaliyetleri destekleyen, siyasi propaganda yapan mesajlar yazmamaya özen göstermeli.

3-Genel ahlak, görgü ve toplum kurallarına uygun olmayan, taciz ve tahrike yol açan, ponografik olarak nitelendirilebilecek hiçbir yazı, resim, materyal veya unsur kullanmamaya ve hiçkimseyi bunları kullanmaya teşvik etmemelisiniz.

4-Saldırgan, şiddet yanlısı, ırkçı, manevi duyguları rencide eden sohbetler yapmamalısınız.

5-Kullanıcıların bu siteyi kullanmasını engelleyecek tavır ve tutumlardan uzak durulmalıdır.

6-Başkalarına ait kişisel bilgileri kayıt etmemeye, kötüye kullanmamaya veya paylaşmamalısınız.

https://www.omegla.tv.tr benzeri siteler nelerdir?

https://www.omegla.tv.tr şu an Türkçe chat alanında tek olup benzeri siteler bulunmamaktadır.Ancak bir uyarı olarak söylemek gerekirse , bir çok omegle.com kullanıcısı bu siteyi sırf yazılı olarak benzerlik taşıdığı için bu siteyi omegle ve benzeri siteler gibi sanabilirler. Ancak bu sitede diğer sitelere nazaran sadece ” yazılı sohbet ” mevcuttur. Chat rulet, ome tv ve diğer bu tür siteler ile bizim sitemiz farklıdır. Sistem ve panel olarak aynı olsa da, içerik olarak farklıyız. Biz kural koyucuların koyduğu kuralları, kuralların uygulayıcısı olan görevlilerimize uygulatıyoruz. Türk ahlak ve törelerinin dışına çıkılmasına, ahlaki değerlerimizin zarar görmesine müsaama göstermiyoruz. Buda sitemizi diğer omegla ve ome tv gibi sitelerden farklı kılıyor.

Etiketler:,, Okunma 29 Nis 2019

Yazar Hakkında

Benzer Yazılar

ome tv

omegla

29 Nis 2019
ome tv

Omegla tv tr

04 Ara 2018
ome tv

Omegla

24 Kas 2018

Yorumlar


Sen de Yorumla!